Łamliwe paznokcie: co można zrobić?

Łamliwe paznokcie to częsty problem, który nie tylko negatywnie wpływa na nasz wygląd, ale też świadczy o tym, iż w naszej diecie brakuje pewnych substancji. Co warto wiedzieć na temat takiej przypadłości? Co zrobić, by piękne i mocne paznokcie przestały być tylko marzeniem?

Dlaczego paznokcie stają się łamliwe?

Często główną przyczyną tego problemu okazuje się niewłaściwa dieta, w której brakuje odpowiedniej ilości krzemu, cynku czy wapna. Na stan naszych paznokci istotny wpływ mają również witaminy z grupy B oraz żelazo, którego niedobory wiążą się z licznymi dolegliwościami. Łamliwość paznokci może się też wiążąc z niewłaściwą pielęgnacją dłoni. Co można zrobić?

Pielęgnacja paznokci

W walce o utrzymanie paznokci w dobrym stanie ważna jest zdrowa i zróżnicowana dieta, a także właściwa pielęgnacja paznokci. W walce o mocne i piękne paznokcie pomoże nam wiele produktów, m.in. olejek rycynowy. Korzystanie z octu jabłkowego oraz z oliwy oliwek to kolejne sposoby idealne dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie wzmocnić swe paznokcie. W pielęgnacji łamliwych paznokci pomocny będzie również olejek herbaciany, który – w połączeniu z witaminą E – zmienia się w wyjątkowo skuteczny kosmetyk na piękne paznokcie. Odżywka z rozgniecionego ząbku czosnku, kuracja z aloesem – oto kolejne propozycje dla tych, którym marzą się piękne dłonie i zdrowe paznokcie. Regularne zabiegi z takimi dodatkami przyniosą nam szereg pozytywnych efektów, a mocne paznokcie staną się naszą najcenniejszą ozdobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top