Intymny problem. Rodzaje wyrobów chłonnych i ich dopasowanie. O czym trzeba pamiętać?

Nowoczesne wyroby chłonne stosowane w przypadku nietrzymania moczu i kału wyróżniają się bardzo wysoką chłonnością i zapewniają osobom chorym optymalny poziom komfortu. O czym należy pamiętać przy ich doborze?

Kiedy stosuje się wyroby chłonne?

Wyroby chłonne to kategoria wyrobów medycznych, która obejmuje szeroką gamę produktów pozwalających na zatrzymywanie substancji jak mocz i kał.

Z wyrobów chłonnych mogą korzystać zarówno osoby mobilne, aktywne, czyli poruszające się o własnych siłach, jak i osoby obłożnie chore, które są nieruchome i wymagają opieki ze strony innych.

Szeroka gama wyrobów chłonnych powoduje, że można dopasować je indywidualnie do skali problemu – lekkiej, średniej albo ciężkiej inkontynencji. Pod uwagę bierze się również mobilność chorego, aby zapewnić mu największy komfort.

Wyroby chłonne – rodzaje

Wśród wyrobów chłonnych znajdują się:

  • Wkładki urologiczne – stosowane przy lekkim oraz przy średnim nietrzymaniu moczu. Oferowane są w wariantach dla kobiet i dla mężczyzn.
  • Majtki chłonne – polecane dla osób aktywnych, które mają problem z nietrzymaniem moczu w stopniu średnim i ciężkim. Skutecznie chronią i jednocześnie nie krępują ruchów. Do tej kategorii zaliczają się popularne majtki Seni Active Normal stosowane u kobiet i mężczyzn.
  • Pieluchomajtki – używane głównie u osób o ograniczonej mobilności, lecz także mogą być stosowane przez osoby aktywne. Występują w różnych poziomach chłonności, na przykład jako Super Seni Quatro przeznaczone dla osób z bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu i kału.
  • Pieluchy anatomiczne – stosowane razem z majtkami mocującymi dopasowanymi do sylwetki pacjenta.
  • Wkłady chłonne – stosowane głównie u osób mających trudności z nietrzymaniem kału oraz cewnikowanych.

Gdzie można kupić wyroby chłonne?

Aktualnie wyroby jak majtki chłonne oraz inne produkty chłonne dla osób z inkontynencją można zakupić w wielu punktach medycznych. Najszerszy wybór czeka na pacjentów i ich opiekunów w sklepach medycznych. Zamówienia można składać również w internecie – wtedy wyroby dostarczane są bezpośrednio do rąk klienta.

Na wyroby chłonne przysługuje również refundacja. Można otrzymać ją przy spełnieniu określonych wymogów. Istnieje również możliwość zaopatrzenia się w refundowane produkty chłonne stosowane w nietrzymaniu moczu i kału przez internet, wraz z bezpłatnym dowozem do domu. Zatem przesyłka przekazywana jest do klienta bez dodatkowych kosztów związanych z dostawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top