Czy warto korzystać z depilacji laserowej?

Dzisiejsze możliwości kosmetyki estetycznej dają wiele możliwości, zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W czołówce najczęściej wybieranych zabiegów znajduje się depilacja laserowa. Kiedy i czy warto się na nią zdecydować?

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Usuwanie owłosienia na ciele to bardzo czasochłonny i uciążliwy zabieg kosmetyczny. Jednak kobietom, którym zależy na estetycznym wyglądzie rąk czy nóg nie powinno to przeszkadzać. Depilacja woskiem czy używanie maszynki nie daje jednak tak długotrwałego efektu jak depilacja laserowa. By zabieg był skuteczny, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Partia ciała, która ma zostać poddana działaniu lasera, powinna być dokładnie ogolona i posmarowana środkiem znieczulającym. Dopiero po tym procesie można przejść do właściwej części zabiegu, jakim jest naświetlanie skóry promieniami lasera. Promieniowanie jest pochłaniane przez pigment, który znajduje się w mieszku włosowym. To właśnie w tym momencie dochodzi do spalenia zarówno mieszka, jak i cebulki włosa, który zostaje całkowicie zniszczony. W tym miejscu nie ma szansy, by wyrósł całkiem nowy włos. Aby jednak całkowicie pozbyć się wszystkich włosków z danej partii ciała, należy wykonać kilka zabiegów, bowiem światło lasera działa tylko na owłosienie, które znajduje się w danym momencie w fazie wzrostu. Należy pamiętać, że podczas zabiegu, zarówno specjalista zabezpiecza wzrok osoby depilowanej poprzez specjalne okulary, a cały zabieg jest bezpieczny, bowiem jest powierzchniowy i działa jedynie na wierzchnie warstwy skóry i nie narusza ciągłości jej struktury. Szybki kredyt to rozwiązanie dla osób, które potrzebują w danej chwili przypływu gotówki. Dzięki niej możesz opłacić serię zabiegów kosmetycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową?

Mimo, iż utarło się, że depilacja laserowa należy do kosztownych zabiegów, warto się na niego zdecydować, bowiem inne sposoby likwidacji owłosienia wcale nie są tańsze. Zakup maszynek jednorazowych, plastrów z woskiem, balsamów i pianek do golenia w skali całego życia to bardzo duży wydatek. Ponadto podczas tradycyjnych sposobów usuwania owłosienia może dojść do podrażnienia czy zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa to bardzo wygodne rozwiązanie. Szybki kredyt to idealne rozwiązanie, które pozwoli na opłacenie kosztownych zabiegów kosmetycznych, między innymi depilacji laserowej. Sprawdź oferty!

One thought on “Czy warto korzystać z depilacji laserowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top