Co warto wiedzieć o pończochach samonośnych?

Pończochy są doskonałą alternatywą dla rajstop uniwersalnych, zwłaszcza w przypadku osób, które nie przepadają za noszeniem rajstop. Starsze modele pończoch były przypinane do bielizny za pomocą specjalnych pasków, obecnie dużą popularnością cieszą się wygodniejsze pończochy samonośne. Można je zakładać na rozmaite okazje, trzeba tylko pamiętać o kilku podstawowych wytycznych, które sprawią, że noszenie pończoch będzie się kojarzyło z przyjemnością, a nie z dyskomfortem.

Dlaczego warto nosić pończochy?

Odpowiednio dobrane pończochy to kwintesencja kobiecości. Są bardzo zmysłowe, więc z pewnością przydadzą się jako erotyczny gadżet w zaciszu alkowy, uważają eksperci z gabriella.pl. Pończochy można jednak nosić na co dzień na spotkania towarzyskie, wyjścia na zakupy, a nawet do pracy. Wystarczy tylko zadbać o to, aby wykończenia pończoch, opinające kobiece uda, znajdowały się pod sukienką lub spódnicą. Są to elementy, które nie powinny być widoczne dla osób postronnych. Pończochy sprawiają, że panie czują się bardziej atrakcyjne i pewne siebie. Poza tym, są bardziej praktyczne niż rajstopy. W sytuacji, gdy trzeba skorzystać z toalety w miejscu publicznym, wystarczy tylko unieść do góry sukienkę i spuścić majtki. Rajstopy często uciskają kobiety w pasie, zwłaszcza jeśli są za ciasne, natomiast w przypadku pończoch ten problem zostaje wyeliminowany. Poza tym, wizualnie kobiece nogi prezentują się tak samo efektownie jak w rajstopach.

Dla kogo są przeznaczone pończochy?

Pończochy to element garderoby, który sprawdzi się u pań w każdym wieku. Nie obowiązują tu żadne obostrzenia. Liczy się tylko wygoda oraz indywidualne upodobania. Pończochy zasadniczo kojarzą się z odważną częścią stroju, więc wiele pań jeszcze się do nich nie przekonało z powodu wrodzonej skromności i nieśmiałości. Z pewnością jest to gadżet dla odważnych kobiet, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania.

Co zrobić żeby pończochy samonośne nie spadały?

Pończochy samononośne posiadają wykończenia silikonowe, które mają delikatnie oplatać uda i sprawiać, że pończochy nie będą opadały. Zdarza się jednak, iż nie spełniają one swojej funkcji. Może to być spowodowane zbyt dużym rozmiarem pończoch. Poza tym, pończochy, które były już wielokrotnie zakładane mogą utracić elastyczność. Słabą przyczepnością mogą charakteryzować się tanie produkty gorszej jakości. Pomóc można sobie, jeśli potrze się skórę ud delikatnie papierem lub lekko pomoczy silikonowe elementy.

Jak dobrać rozmiar pończoch?

Kupując pończochy, należy kierować się podobnymi wytycznymi jak w przypadku rajstop uniwersalnych. Pończochy również bowiem posiadają adekwatną rozmiarówkę. Aby dobrać pończochy odpowiednie do swojego wzrostu, masy ciała czy rodzaju sylwetki, trzeba analizować zamieszczane przy produktach tabele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top