Typy mężczyzn a odpowiadające im obuwie. Czy styl ubioru zdradza zainteresowania?

Utarło się, że mężczyźni są minimalistami w kwestii ubioru i obuwia, a to kobietom przylgnęła łatka zakupoholiczek kolekcjonujących kolejne pary obuwia. Nic bardziej mylnego, obuwie, szczególnie sportowe bywa oczkiem w głowie stylowych panów. Niezależnie od liczby par obuwia w męskiej szafie, pół żartem, pół serio – noszone obuwie i ogólny sposób życia może sporo nam powiedzieć o zainteresowaniach i zwyczajach jego właściciela. Pokaż mi swoje buty, a powiem ci, kim jesteś.

Mieszczuch w trampkach i sneakersach

Sneakersy męskie w szafie, szczególne upodobanie do sportowego obuwia i dużych marek. Sneakersy męskie to znak rozpoznawalny mężczyzn z wielkiego miasta, którzy cenią sobie styl, wygodę i oryginalność. Najczęściej w swoich wyborach stawiają na buty sneakersy męskie w nieoczywistych kombinacjach kolorystycznych oraz o charakterystycznym designie. Im bardziej designerska para – tym większa szansa na wyróżnienie się w tłumie. Bywa, że sneakersy męskie ustępują miejsca równie popularnym wśród mieszczuchów trampkom. Pozostała stylizacja sportowego mieszczucha chętnie przebywającego na mieście, zwłaszcza pracującego z laptopem w kawiarni, może składać się z czapki z daszkiem bądź czapki typu beanie. Bluzy z kapturem hoodie, spodni rurek bądź w typie cargo. Często również kurtki jeansowej, bomberki lub parki. Na plecach niezbędny plecak. W takim wydaniu mieszczuch może przemierzać metropolię.

Górski piechur w butach trekkingowych i w polarze 

Bez względu na to, czy mieszka w małym, dużym, średnim mieście czy za miastem, weekendy lubi spędzać w górach, o czym regularnie informuje w swoich mediach społecznościowych. Rozpoznać można go oczywiście po butach trekkingowych. Czy to buty trekkingowe wysokie, czy też niskie – jego znakiem charakterystycznym są buty, które służą mu do weekendowych wycieczek w góry, ale też na spacery w parku i chłodne miesiące. Uniwersalne buty trekkingowe męskie wysokie będą na tyle uniwersalne, że posłużą na niejedną, nie tylko górską okazję. Górski piechur ceni sobie taką pragmatyczność. U miłośnika górskich wycieczek można wypatrzeć buty North Face – co wskazuje na jego przywiązanie do jakości i wysokiego komfortu. Buty męskie The North Face są w czołówce najlepszego obuwia w swojej trekkingowej, górskiej kategorii. Jednocześnie buty The North Face posiadają na tyle przyjazny, codzienny design, iż faktycznie mogą służyć innym celom niż wyłącznie piesze wycieczki. The North Face buty w klasycznie górskim, czy też czarnym minimalistycznym wydaniu, będą dobrze komponowały się z flanelową koszulą górskiego piechura, polarem, kurtką parką oraz jeansami, które miłośnik trekkingu chętnie przywdzieje na co dzień.

Kulturalny elegant w oxfordach i z aktówką 

Skórzane oxfordy, mokasyny czy też sztyblety mogą stać się znakiem rozpoznawalnym miłośników muzyki, teatru, kina, opery. Eleganckie obuwie noszone w sytuacjach formalnych zagościło już na stałe w repertuarze szykownych panów, których codzienne stylizacje nie mogą obejść się bez wytwornej galanterii skórzanej, szczególnie tej drobiazgowo wykończonej, zdobionej. Tego typu obuwie może wskazywać na dbałość wobec detalu, przywiązanie do jakości i szacunek do dobrego rzemiosła, zmysł estetyczny i twórczy. Panowie lubujący się w tego rodzaju skórzanych butach często pałają również miłością do codziennych garniturów, marynarek oraz koszul. Często towarzyszą im skórzane aktówki oraz starannie ułożone fryzury. A jeśli broda, to prosto spod ręki barbera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top